MENU CLOSE

Pielęgnacja i gojenie

Proszę pamiętać:

Makijaż permanentny to nie makijaż wieczorowy.

Stawiamy na lekkość i naturalność.

Na przyjęcie się pigmentu mają wpływ:

– przede wszystkim skóra i jej predyspozycje oraz metabolizm,

– choroby,

– zażywane leki,

– pielęgnacja pozabiegowa,

– skóry mocno opalone, mocno unaczynione i bardzo tłuste mogą gorzej przyswajać pigmentu.

Zalecenia po zabiegu:

  • Obszar, który był pigmentowany możne być zaczerwieniony, opuchnięty, może wystąpić uczucie ściągania skóry, swędzenia, ból, suchości skóry.
  • Należy dbać o miejsce po zabiegowe do momentu całkowitego zagojenia się skóry. Jeśli było zalecone po 3 dniach od pigmentacji, należy smarować preparatami o działaniu kojącym (np. Bepanten 1-2 x dziennie). Przed nałożeniem nowej warstwy, poprzednią zmywamy i nakładamy nową cieńką warstwę.
  • Utrzymywać w czystości. Przemywać wacikiem zwilżonym przegotowaną lub destylowaną wodą, delikatnie 2x dziennie (rano i wieczorem).
  • Do zakończenia procesu gojenia nie należy wykonywać makijażu w pigmentowanej strefie.
  • W trakcie gojenia na ok 3-4 dzień zacznie się złuszczanie strupków (proces gojenia się) nie należy ich wtedy zrywać, drapać, trzeć czy skubać może to spowodować nieprawidłowe zagojenie się skóry, nierównomierne przyjęcie się pigmentu, a nawet mogą powstać blizny.
  • Do całkowitego zagojenia się skóry (min. 2 tygodnie) nie korzystamy z kąpieli słonecznych, solarium, krioterapii, saun, basenów i innych form aktywności oraz zabiegów złuszczających naskórek.
  • Po całkowitym zagojeniu się miejsca mikropigmentacji, należy chronić przed promieniowaniem UVB i UVA odpowiednimi blokerami z filtrem.
  • Nie wykonujemy w miejscu pigmentacji zabiegów laserowych, z kwasami, peelingów. Nie używamy preparatów złuszczających do pielęgnacji domowej domowej (np. z kwasami, retinolem), gdyż mogą nie spowodować, odbarwienie się pigmentu.
  • Po wykonaniu makijażu ust w pierwszym dniu należy pić przez słomkę. Unikać gorących napojów i posiłków.
  • Możliwe jest wystąpienie opryszki po mikropigmenacji obszaru ust przez spadek odporności organizmu, dlatego należy po jej wystąpieniu użyć przeciwwirusowych leków np. heviran i maści np. zovirax duo i stosować wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.
  • Przy wystąpieniu opuchlizny nie wolno przykładać zimnych okładów do miejsca opuchniętego.
  • Po makijażu permanentnym powiek, nie zakładać soczewek kontaktowych przez 4-5 dni, nie malować rzęs i okolicy oczu przez min. tydzień.

Proces gojenia się:

Trwa do ok 4-8 ​​tygodni.

Widoczny proces gojenia trwa do ok 14 dni.

  1. Brwi w dniu pigmentacji są intensywne i przerysowane, na 2-3 dzień jeszcze mocniej ciemnieją, następnie przechodzi do procesu wyłuszczania. Jest to jak najbardziej prawidłowy proces gojenia się skóry.
  2. Do ok 5 dni po zabiegu może występować obrzęk i podrażnienie, swędzenie, a makijaż może wydawać się zbyt intensywny, wręcz przerysowany.
  3. Gdy “strupki” zejdą same, (nie pomagajmy im odrywając ich) nie oznacza do końca procesu gojenia. Jest to związane z fizjologią skóry i tego nie da się przeskoczyć. Każdy inaczej przyswaja pigment i u każdego zostaje on w innej intensywności.
  4. Często po złuszczeniu pigmentu wydaje się, że pod spodem jest mało koloru, nic bardziej mylnego. Pigment po 6-8 tygodniach zaczyna się stabilizować, czyli utrwala się w naskórku i dopiero wtedy pigment uzyskuje właściwy kolor (po tym okresie już można wykonać korektę). Potrzeba cierpliwości, aby zobaczyć ostateczny efekt.
  5. Jeśli efekt jest niezadowalający po pierwszym zabiegu (kolor jest za jasny, występują braki lub jaśniejsze miejsca) proszę się nie przejmować od tego mamy dopigmentowanie, które wyrówna i ujednolici pigmentowane miejsce.